
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Operating Supply Current | 140 mA |
| Quiescent Current | 500 nA |
| Propagation Delay | 250 ns |
| Number of Transceivers | 2 |
| Nominal Supply Current | 90 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
Stock: 1741
Distributors
pcbx
Unit Price$1.68336
Ext.Price$1.68336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.68336 | $1.68336 |
| 10 | $1.25760 | $12.57600 |
| 25 | $1.15159 | $28.78975 |
| 50 | $1.09056 | $54.52800 |
| 100 | $1.03276 | $103.27600 |
| 300 | $0.98775 | $296.32500 |
| 500 | $0.94470 | $472.35000 |
| 1000 | $0.91392 | $913.92000 |
| 3000 | $0.88834 | $2665.02000 |
| 5000 | $0.86348 | $4317.40000 |
